To już ostatnia zapowiedź meczowa w tym roku. Jutro nasza drużyna zakończy tegoroczne granie meczem z drugą drużyną siedleckiej Pogoni. Będzie to druga kolejka rudny wiosennej rozgrywana awansem na jesieni. Tydzień temu w pierwszej wiosennej kolejce pokonaliśmy pewnie Wilgę Garwolin 5-0, natomiast siedlczanie ulegli w meczu z Tygrysem Huta Mińska 0-3. W sierpniowym, pierwszym spotkaniu ligowym pomiędzy naszymi zespołami, Mazovia raczej po jednostronnym pojedynku pokonała Pogoń 4-1. Drużyna z Siedlec, z pewnością tegoroczny udział w rozgrywkach nie może zaliczyć do udanych. Dotychczas w 14 meczach zdobyli 14 pkt, i przed jutrzejszym meczem zajmują 12 pozycję w ligowej tabeli. Złożona głównie z młodych zawodników i wychowanków klubu drużyna na pewno liczyła na więcej. Trzeba jednak zauważyć, że Pogoń potrafiła odnieść wyjazdowe zwycięstwa nad Wilgą Garwolin czy Oskarem Przysuchą. Nie należy również spodziewać się wzmocnień z pierwszej drużyny ponieważ drugoligowcy swoje spotkanie również rozegrają jutro o godzinie 13.00. Mazovia po serii pechowych remisów zimową przerwę pomiędzy rozgrywkami na pewno już spędzi na 2 miejscu. Na pozycji lidera pozostanie Pilica Białobrzegi, która przypieczętowała to w środowym pojedynku z Wilgą Garwolin wygrywając 3-2. Wilga mogła urwać punkty zawodnikom z Białobrzegów, ale w doliczonym czasie gry nie wykorzystała rzutu karnego. Na ten moment nasz zespół traci do Pilicy 4 pkt, i jedyne na co możemy liczyć to zmniejszenie tego dystansu. Trudno jednak oczekiwać, żeby rozpędzone Białobrzegi straciły punkty z Hutnikiem Huta Czechy. Pretensje do takiego stanu rzeczy możemy mieć tylko do siebie. Wszystko było w naszych nogach, ale niestety taka jest piłka. Słabszy moment w naszym wykonaniu i straciliśmy lidera. Jednak 30 punktów w 14 meczach trzeba uznać za niezły wynik. Runda wiosenna z pewnością będzie bardzo emocjonująca. Jednak na podsumowanie jesienni przyjdzie jeszcze czas i więcej o tym napiszemy po zakończeniu rozgrywek. Wracając do jutrzejszego meczu, jeżeli chodzi o kadrę meczową trener Stelmach ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Do pełni sił wrócił już Bartek Malesa i jest gotowy do gry. Faworytem tego meczu jest Mazovia i liczymy na pewne 3 pkt. Nie obrazimy się jak powtórzy się wynik z ubiegłego weekendu. Trzeba dobrze zakończyć ten rok i spokojnie przygotować się do grania na wiosnę. Spotkanie odbędzie się na sztucznym boisku przy ul. Budowlanej 2a. Początek o godzinie 12.00. Zgodnie z wytycznymi mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Przebieg spotkania będziecie mogli śledzić w relacji tekstowej na regiowynikach i profilu fb. Trzymajcie kciuki!

Druga drużyna swój mecz rozegra w niedzielę o godzinie 12.00 na Budowlanej 2a. Przeciwnikiem dwójki będzie LKS Ostrówek. Jest to ostatnia kolejka w Lidze Okręgowej okręgu siedleckiego. Oprócz tego spotkania Mazovia II rozegra jeszcze tylko zaległe spotkanie z Miedzanką Miedzna. Sytuacja w tabeli przed tym meczem jest dosyć ciekawa. Przy korzystnych innych wynikach i oczywiście wygranej, młodzież może wskoczyć na podium. Na ten moment zajmujemy 5 miejsce z dorobkiem 29 punktów. Niedzielni rywale zajmują 17 przedostatnią pozycję, a ich dorobek punktowy to tylko 11 punktów. Trzeba przyznać, że rundę jak na razie można uznać za udaną, i młodzież daje radę, ale na podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu rozgrywek. Spotkanie oczywiście również bez udziału publiczności. Musimy Was jeszcze przeprosić za brak relacji zdjęciowej z ostatniego meczu, jutro prawdopodobnie też jej zabraknie. Niestety choroba dopadła Naszą Panią fotograf. Dziękujemy za zdjęcia z meczu z Garwolinem Kamilowi Sulejowi ze SportSiedlce.pl i Tomkowi Adamczakowi z Mmz Sport Plus.