Tak jak można było się spodziewać, MZPN wydał komunikat odnośnie zawieszenia rozgrywek w niższych ligach do 28 marca. Rozgrywki młodzieżowe mogą się odbywać. Tak więc druga drużyna zdążyła rozegrać jedno spotkanie ligowe. Miejmy nadzieję, że uda się rozpocząć rozgrywki w 4 lidze i spokojnie dokończyć w okręgówce. W planach są mecze sparingowe, o których poinformujemy wkrótce. Poniżej treść komunikatu MZPN.

Szanowni Państwo,

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 marca 2021 roku (Dz. U. poz. 446) zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 26 lutego 2021 roku (Dz.U. poz. 367) od dnia 15 marca 2021 roku do dnia 28 marca 2021 roku zawieszone zostają rozgrywki IV ligi (zaległe mecze), II ligi Futsalu, Lig Okręgowych, Klas „A” i Klas „B”. Terminy przekładanych kolejek zostaną podane w dniu jutrzejszym.

Zgodnie z ww. rozporządzeniem rozgrywki dzieci i młodzieży (od A1 do F2) będą odbywały się zgodnie z zaplanowanymi terminarzami rundy wiosennej.

Przypominamy ponadto, że aby drużyny młodzieżowe mogły uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym niezbędne jest posiadanie zaświadczenia wydawanego przez Mazowiecki ZPN z upoważnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej (te wydawane na przełomie styczeń-marzec są aktualne).