Jutro (17.10.2020) o godzinie 15.00 na stadionie w Grójcu pierwsza drużyna MKS Mazovia zmierzy się w przedostatniej kolejce rundy jesiennej z Mazowszem Grójec. Aktualnie patrząc na tabelę nasza drużyna zajmuję 1 miejsce, natomiast gospodarze jutrzejszego spotkania plasują się w samym środku ligowej tabeli czyli na 7 miejscu. Wygrywając jutrzejsze spotkanie niezależnie od wyniku ostatniej kolejki Mazovia zostanie mistrzem jesieni. Goniąca lidera Pilica Białobrzegi ma na ten moment 3 oczka mniej i jedno zaległe spotkanie. Jednak w meczach bezpośrednich pokonaliśmy zespół z Białobrzegów, wiec jutrzejsza ewentualna wygrana oznaczać będzie mistrzostwo rundy jesiennej. Tak jak pisaliśmy we wcześniejszych zapowiedziach tabela może delikatnie zakłamywać aktualną formę drużyn w 4 lidze. Mazowsze np. przegrało z Tygrysem Huta Mińska, zremisowało z Pilicą i pokonało Wilgę Garwolin. Nasza drużyna natomiast straciła punkty z drużynami notowanymi dużo niżej. To pokazuje, że umiejętności i formę zweryfikuje jutro boisko. A to nie będzie na pewno łatwe i przyjemne dla obydwu drużyn. Przez większość tygodnia w całej Polsce mocno padało, a aura jest typowo jesienna. Nie ma co liczyć na piękny football i nieszablonowe akcje. Mecz trzeba będzie wywalczyć i pokazać charakter na boisku. Jedna rzecz, która co rzuca się w oczy, i warto wziąć ją pod uwagę, jest to, że zawodnicy z Grójca tracą mało bramek, szczególnie w meczach u siebie.  Kadrowo jeżeli chodzi o MKS Mazovia wszystko jest jak najbardziej w porządku i trenerzy mają do dyspozycji wszystkich zawodników. Liczymy oczywiście na pewne 3 punkty, a patrząc na goniąca nasz zespół Pilice, trzeba napisać jasno, że wygrana jest obowiązkiem. Obowiązkiem drużyny, która chce się liczyć w walce o awans. W związku z nowymi obostrzeniami na trybunach poza obsługą meczu nie może być żadnego kibica. Cóż.. takie czasy nastały i trzeba się do nich dostosować. Mamy nadzieję, że uda się spokojnie w zdrowiu dograć rundę jesienną, i rozegrać też dodatkowe 2 mecze z wiosny. My Was zapraszamy przed ekrany telefonów i komputerów do śledzenia relacji tekstowej na regiowynikach. Link podamy jutro.

W związku z powyższym nie możemy Was też zaprosić na stadion przy ul. Budowlanej 2a gdzie w niedziele swoje spotkanie rozegra druga drużyna. Do Mińska Mazowieckiego przyjedzie lider Ligi Okręgowej – Naprzód Skórzec.

Liczymy na powrót młodzieży na zwycięską ścieżkę, i pokazanie, że ubiegłotygodniowa porażka w Uninie była tylko wypadkiem przy pracy. Wszyscy dobrze wiemy, że młodzież jak tylko chce to potrafi zagrać znakomite spotkanie. Skórzec jest głównym faworytem do awansu, ale jak pokazał sąsiad zza miedzy Watra Mrozy, spokojnie można z nimi wygrać. O wyniku będziemy informować na bieżąco na naszym profilu fb. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia!